Argos Jewel Art Web Sitesi Künyesi

Kurumsal firma profilini ve marka değerini destekleyecek en önemli pazarlama araçlarından biri olan web sitesinin öneminin farkında olan Argos Jewel, web arayüz tasarımı için Sarvon®, web içerik yönetim sistemi yazılım altyapısı için de BulutPress® markamızı tercih etmiştir.

Dünyaca ünlü saat ve mücevher markalarının satışını yapmakta olan Argos Kuyumculuk için hazırladığımız web sitesi, diğer web tasarım projelerimize göre farklı bir örnek. Hem ürün sayısı yüksek hem de görsel kullanımını zengin ve modern. Toplamda 30 marka ve her marka altında 10 çeşit ürün tanıtımı yer aldı. Her ürün için ayrı animasyon modülü, grup içerik modülü, form modülü, video modülü gibi detaylı tanıtım sayfaları hazırlandı.

Projenin en keyifli tarafı, yüksek kalitede çekimi hazır olan, son derece estetik ürün görselleri ile çalışmaktı. Dünya markası bu ürünler için yine dünyaca ünlü mankenler, yüzler kullanılmış ve zaten çok etkileyici video çekimleri yapılmıştı. Bütün bu dökümana internet üzerinden ulaşabiliyor olmak üretim sürecimizi rahatlatmış oldu. Bunu belirtmeden geçmek istemedik çünkü genelde web sitesi projelerinde, hem bizim hem de meslektaşlarımızın yaşadığı ilk sorun üretime başlamak ve devam ettirebilmek için "dökümanı bekleme" sürecidir.

Argos Jewel Art için kurumsal web sitesi hem tasarım açısından hem de yönetilebilirlik açısından çok önemli. Özellikle markalarda yaşanan sürekli yeni ürün yeni model sirkülasyonu, web sitesine en kısa sürede eklenmesi ve eklerken de kimseye ihtiyaç duymadan yapılabilir olması müşterimiz için büyük bir konfor. Üstelik sadece yeni ürün eklemek ona bir açıklama yazmak değil ana sayfa banner alanında bunların tanıtımını kolayca yapabilmek de büyük avantaj.

Peki ... bu kadar ürün, bu kadar modül, bu kadar görsel kullanımı, web sitesinin hızını nasıl etkiliyor?

Google PageSpeed Insight Sonuçlarını test edebilirsiniz;

  • Masaüstü Hız/Performans Puanı: 99
  • Mobil Hız/Performans Puanı: 95

Yabancı müşterileri de hedefleyen bu web sitesi Türkçe ve İngilizce olacak şekilde 2 dilde hazırlandı. Diller birbirinden tamamen bağımsız siteler olarak (subdomain ile) yayınlandığı için müşterimizin ilerde ihtiyaç duyabileceği tüm dillerde üretim yapılabilir. Bunun için bize tercümeleri teslim etmesi yeterli. Sitenin bir klonunu oluşturup geçici adreste üretimini tamamlama imkanına sahibiz.