ARGOS CULTURE & BLOG

Ünlülerin Tercih Ettiği 8 Saat Modeli

Ünlülerin Tercih Ettiği 8 Saat Modeli

ÜNLÜLERİN TERCİH ETTİĞİ 8 SAAT MODELİ

Dünyaca ünlü isimlerin yer aldıkları sektörler ve işleri kadar, stilleri ve aksesuar tercihleriyle de gündeme geldikleri bir gerçek. Günümüzde dünyaca ünlü sporcuların, şarkıcıların ve oyuncuların evlerindeki dekorasyondan giyim tercihlerine, kullandıkları bakım ürünlerinden sahip oldukları arabalara kadar pek çok detay hakkında bilgi sahibi olabiliyoruz. Tüm bu kişisel tercihlerinde radarımıza giren bir diğer detay ise saat tercihleri oluyor.Ünlü saat markaları, severek takip edilen Hollywood isimlerinin de radarında. Saatlerini günlük stillerinden kırmızı halı etkinliklerine kadar kollarından çıkarmayan bu isimler hangi markaları tercih ediyor gelin beraber inceleyelim.

HUBLOT İLE BİNBİR GECE CLASSİC FUSİON GOLDEN TOUCH

hublot

Hublot Classic Fusion, İstanbul gecelerinin “Altın Dokunuşu” ile ışıldıyor!

Gizemli bir şıklığa bürünen Classic Fusion Golden Touch, siyah seramiği Hublot'nun imzası niteliğindeki King Gold materyali ile birlikte kullanıyor. 18 ayar altının platin ve bakırla birleştirilmesinden doğan alaşım, benzersiz ve daha sıcak bir altın rengi sunuyor. Renk tonları bize, şehrin her tarafında altın ışıklar yanarken, kararmakta olan gökyüzüne karşı gün batımının hayranlıkla izlenebildiği masmavi İstanbul gecelerini hatırlatıyor.

İsviçreli saat üreticisi Hublot, altın ve kauçuğu bir arada kullanan ilk lüks saat markası unvanını kazandığı 1980 yılından beri "Füzyon Sanatı" felsefesiyle tanınıyor. Bu benzersiz ve orijinal yaklaşımla saat üreticiliğinde bir ilke imza atan Hublot; estetik yaratıcılık ile mekanik ve teknik yenilikçilik yolundaki bitmek bilmeyecek yolculuğuna başladı.

HUBLOT BİG BANG INTEGRAL TOURBİLLON HİGH JEWELLERY

bbd

HUBLOT BİG BANG INTEGRAL TOURBİLLON HİGH JEWELLERY: BAŞTAN AŞAĞI PIRLANTA

"Son 14 yıldır her yıl, çok özel yüksek mücevhercilik alanı için bir model veya koleksiyon oluşturuyoruz. Bu yıl, Big Bang Integral Tourbillon High Jewellery ile yüksek mücevhercilik alanında 30'uncu benzersiz eserimize ulaştık. Temel amaçlarımız; kendi sınırlarımızı aşmak, saatçilik alanındaki ustalığımızın ötesine geçme konusunda kendimizi zorlamak, baştan aşağı değerli taşlarla bezenmiş eserlerle olağanüstü başarılara imza atmak ve çalışma süresi, karat değeri, mücevher yerleştirme tekniği gibi kombinasyonlar ile satış unsuru açısından da tüm rekorları kırmak. Bu yolculukta, mekanizma ve komplikasyonlar konusundaki saatçilik bilgilerimiz ile materyallerin füzyonunu felsefe edinen kimliğimiz değişmeden kalıyor. Değerli taşların yerleştirilmesi için yapılan tasarımlar ile taşların bulunup kesilmesi ve yerleştirilmesi gibi hazırlıklara çok fazla zaman harcanıyor. Big Bang Integral Tourbillon High Jewellery gibi bir eserin yaratılışı gerçek bir teknik ve estetik bir başarı. Şüpheye asla boyun eğmiyoruz çünkü imkansızı mümkün hale getirmeyi seviyoruz."

- Ricardo Guadalupe, HUBLOT CEO'su

Big Bang Integral Tourbillon High Jewellery, Hublot'nun kimliğini ve farklılığını tanımlayan tüm öğeleri tek bir eserde bir araya getiriyor: Markanın tamamen kendi bünyesinde tasarladığı ve ürettiği otomatik tourbillon mekanizma, toplam 31 karatlık 484 adet baget kesim pırlantanın yerleştirildiği göz alıcı mimarisi, kasasından bileziğine doğru uzanan entegre estetiği ve safir materyali sayesinde mekanizmayı tamamen gözler önüne seren kadran tasarımı ile benzersiz.

Big Bang Integral Tourbillon High Jewellery

2020 yılında tanıtılan Big Bang Integral, kasası ile bütünleşerek tasarlanmış bileziği ile çok beğenilen bir stil haline geldi. Model görsel bir dengenin yanı sıra 484 adet baget kesim pırlanta için kullanılan görünmez taş yerleştirme işçiliğiyle vurgulanan orantılar sunuyor. Keskin kenarlara sahip üç sıralı bilezik tek başına 20,5 karatlık pırlanta (304 adet baget kesim pırlanta) barındırıyor. Modelin estetiği ve teknik ustalığı, baget kesim pırlantalardan oluşan yükseltilmiş platformuyla iskelet mekanizmayı gözler önüne seren safir kadranda da açıkça görülüyor. Havada asılı gibi görünen bileşenlere ek olarak, 6H tourbillon da sıra dışı özelliklere sahip. Otomatik kurma özelliği, kadran tarafından görülebilen mikro rotor ve şeffaf safirden yapılan üç köprü, tamamen marka bünyesinde tasarlanıp üretilen HUB6035 mekanizmada buluşuyor. Big Bang Integral Tourbillon High Jewellery modeliyle, markanın yenilikçiliği ve yüksek mücevhercilik bilgileri 43 mm çaplı tek bir parçada mükemmel denge ile bir araya geliyor.

YENİ BREITLING NAVITIMER AUTOMATIC 35

YENİ BREITLING NAVITIMER AUTOMATIC 35

YENİ BREITLING NAVITIMER AUTOMATIC 35:

MODERN VE ŞEHİRLİ KADINLAR İÇİN TASARLANMIŞ BİR SAAT

Breitling Navitimer Automatic 35 ister ofisteki bir toplantı isterse bir hafta sonu kaçamağı olsun her türlü durum için mükemmel aksesuardır.

Farklı renteki kadranları, bilezikleri ve timsah derisi kayışlarıyla bu çarpıcı yeni modeller, hareket halindeki kozmopolit, şık kadınlar için özel olarak tasarlandı. Saatin kalbindeki yüksek performanslı mekanik hareket ve ikonik tasarım unsurları ile Breitling Navitimer Automatic 35, bu koleksiyonun tarihinde yeni bir bölüm yazıyor.

Navitimer Automatic 35, çarpıcı ve sofistike tasarımının ilhamını Navitimer Ref. 806’dan alır. Üç ibreli beyaz renkli kadran, Ref. 1950'lerde başlatılan ve ikonlaşmış dairesel sürgülü cetvel, Breitling severlerin kalbinde özel bir yere sahiptir. Kırmızı uçlu ikinci ibre, saatin mükemmel okunabilirliğine katkıda bulunur.

Breitling CEO'su Georges Kern yeni koleksiyon ile ilgili şöyle diyor: “Navitimer Automatic 35 ile kadınların bize söylediklerini yansıtan bir saat yarattık: Miras veya işlevsellikten ödün vermeyen şık, daha küçük bir Navitimer istediler…

Sadece kadınlar için yeniden yaratılması ve her duruma uygun olması gerekiyordu. Farklı kayış seçenekleriyle, modern kadınların bir saatte aradıklarını, daha önce bir Breitling giymeyi düşünmemiş olsalar bile, tam olarak tanıttık.”